Abc o Powidzu

Abc o Powidzu

Powidz – miejscowość województwa wielkopolskiego. Jedna z tych, których nie można nie odwiedzić. Spędzając tam urlop warto obejrzeć cudowny Powidzki Park Krajobrazowy, który posiada na swoim obszarze aż siedemnaście jezior. Jeziora te są długie, wąskie i głębokie. W parku dominuje roślinność. Jest tam około tysiąca gatunków, lecz ochronie prawnej podlega zaledwie sześćdziesiąt gatunków. Jeżeli chodzi o faunę Powidzkiego Parku Krajobrazowego to znajdują się tam trzydzieści cztery gatunki ssaków oraz sto siedemdziesiąt cztery gatunki ptaków. Do miejscowości na obszarze Powidzkiego Parku Krajobrazowego, które zachwycają nas swoimi zabytkami należą: Powidz, Giewartów, Mieczownica, Budzisław Kościelny, Wilczyn, Orchowo, Skorzęcin a także Ostrowite.

Spędzając urlop i nocleg w Powidzu koniecznie należy zatrzymać się w Agroturystyce Tara. Owe gospodarstwo jest usytuowane w Przybrodzinie 5. Obiekt oferuje liczne zniżki dla dzieci, jeżeli pobyt jest nieco dłuższy niż zwykle. Przewidziane są również rabaty dla gości agroturystyki. Rabaty te uwzględniają masaże oraz zabiegi w gabinecie Novita-Powidz. Agroturystyka oferuje dwadzieścia dwa miejsca noclegowe. W ofercie obiektu znajdują się cztery pokoje czteroosobowe, jeden pokój dwuosobowy, a także jeden pokój czteroosobowy. Cena za pobyt w pokoju dwuosobowym wynosi dziewięćdziesiąt złotych, natomiast za pobyt w pokoju trzyosobowym zapłacimy od stu dziesięciu do stu dwudziestu złotych. Jeżeli chodzi o pokój największy, czyli czteroosobowy to jego cena wynosi od stu czterdziestu do stu sześćdziesięciu złotych. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę, aneks kuchenny, lodówkę oraz telewizor. Ponadto w każdym pokoju jest osobne wejście, widok na jezioro oraz wyjście na taras. Właściciele oddają do dyspozycji gości świetlicę. Na terenie, na którym jest zlokalizowany obiekt istnieje możliwość zorganizowania grilla. Obiekt organizuje również imprezy integracyjne oraz przyjęcia okolicznościowe. Specjalnie dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowane zostało: boisko do siatkówki oraz boisko do koszykówki, kąpielisko, sprzęt pływający, tenis stołowy a także ping-pong. Dodatkową atrakcją wykonaną specjalnie z myślą o dzieciach jest plac zabaw, huśtawki oraz piaskownica. Maluchy z pewnością będą w swoim żywiole. Na życzenie gości możliwy jest dowóz obiadów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>