Bydgoszcz – historia i kilka faktów

Bydgoszcz – historia i kilka faktów

Czym może urzec nas to miasto? Jaki jest jego zarys historyczny? Bydgoszcz zachęca do odwiedzin praktycznie z każdej strony – bezbłędnie rozwinięte noclegi w Bydgoszczy oraz duża ilość wysokiej klasy hoteli, dużo miejsc do zwiedzania i atrakcji, oraz możliwości rozwoju ciała, ducha i umysłu.

Bydgoszcz położony jest w północnej części Polski, a liczba jego mieszkańców to ponad trzysta pięćdziesiąt tysięcy. Jego historia zaczęła się jak większości polskich miast – mała osada zamieszkała przez kilkaset osób. Wszystko miało początek w sferze handlowej, kiedy to Bydgoszcz stał się jednym z ważniejszych szlaków łączących północną Europę z częścią południową. Z racji swojej bogatej historii w mieście znajduje się dużo kościołów i świątyni, nie tylko chrześcijańskich – niegdyś znajdowały się tu meczety i prawosławne kaplice, jednak w miarę rozwoju chrześcijaństwa na tym obszarze były one likwidowane lub przekształcane w katolickie kościoły.

Przez kilka wieków Bydgoszcz dynamicznie rozwijała się pod względem liczby ludności i przyjezdnych turystów, co skutkowało zwiększeniem ilości hoteli i noclegów. Po II wojnie światowej miasto stało się oficjalną stolica województwa pomorskiego. Wyparło ono Toruń z racji większych możliwości rozwoju rynku oraz większej liczny ludności.
Bardzo ważna datą dla miasta jest rok 1993 – w tym czasie ponad jedną trzecią miasta zakwalifikowano do strefy chronionej. Lata dziewięćdziesiąte to rozwój mikroprzedsiębiorstw oraz szeroko pojętej turystyki i oczywiście hotelarstwa. Miasto prócz funkcji handlowych stało się dodatkowo ośrodkiem turystycznym i wypoczynkowym. Na początku XXI wieku miasto stało się siedzibą władz wojewódzkich. Powstało również wiele uczelni, uniwersytetów państwowych oraz różnego rodzaju muzeów. Miasto pod "natłokiem" turystycznych walorów nie straciło swojej czysto rynkowej i handlowej funkcji, dlatego też znajduje się tu spora liczba centrów handlowych, sklepów i małych przedsiębiorstw. Miasto co roku odwiedza nawet kilkadziesiąt tysięcy turystów oraz osób zajmujących się prowadzeniem firm, aby organizować cykliczne spotkania firmowe i integracyjne.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>