Królestwo plaż w Darłowie

Królestwo plaż w Darłowie

Darłowo to idealne miejsce na letni urlop. Tutaj gwarantowaną zabawę i wypoczynek mają zarówno małe dzieci jak i dorośli. A więc jeśli pomysłów na wakacje brak – ruszamy do Darłowa!

W całym obszarze tej nadmorskiej miejscowości znajduje się ogrom plaż, których powierzchnię szacuje się na ponad pięć kilometrów. Tu naprawdę jest w czym wybierać, a o miejsce na piaszczyste leżakowanie nie trzeba się martwić. Wszystkie plaże w sezonie letnim są udostępniane dla letników jako kąpieliska morskie. Darłówko, bo tak też nazywana jest nadmorska część Darłowa to idealne miejsce wypoczynku turystów z pobliskich miast i wsi oraz z całego kraju, a nawet z krajów europejskich.

Przyciągnięci atrakcyjnymi cenami, całym wachlarzem możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu, a także rozbudowaną bazą noclegową czy zabytkami architektonicznymi turyści napływają do Darłowa, ciesząc się wspaniałymi walorami jakie oferuje im to miejsce. Nic dziwnego, że większość z tych osób chce skorzystać z noclegów w Darłowie, które mieszczą się blisko centrum rozrywki – czyli przy plażach. Na szczęście wybór miejsca noclegowego jest tutaj bardzo szeroki. Od luksusowych hoteli przez pensjonaty i schroniska po małe domki letniskowe mieszczące się w ustronnych laskach.

Przez środek ciągnących się kilometrami plaż przebiega rzeka Wieprza, która rozdziela je na plażę zachodnią i plażę wschodnią. Są to najpiękniejsze i najbardziej widowiskowe plaże w całej Polsce. Zachodnia dzięki otwartemu po sam horyzont Bałtykowi spełnia oczekiwania najbardziej wyrafinowanych plażowiczów. Stanowi doskonałe miejsce do szaleństw wodnych. Tutaj można z pewnością liczyć na przeróżne wodne atrakcje między innymi: jazda na skuterze, czy nartach wodnych, a także windsurfing i skitesurfing. Dla spragnionych mniejszej dawki adrenaliny są także mniej odważne możliwości takie jak: jazda rowerkiem wodnym, przejazd motorówką czy kajakarstwo.

Strona wschodnia Darłówka to plaże zasłonięte przez falochron wyspowy utworzony naturalnie z kamienia dzięki którym przy plaży tworzą się zjawiskowe „laguny”. Tutaj baseny wodne nie są zbyt głębokie, dlatego też woda w nich bardzo szybko się nagrzewa i zawsze ma o kilka stopni więcej niż woda morska. Dzięki temu stworzone są tu idealne warunki dla szaleństw dzieci w wodnych akwenach. To też czyni tę plażę najpopularniejszą wśród rodzin z dziećmi i osób lubujących się w kąpielach słonecznych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>