Mrzeżyno – nadmorska miejscowość turystyczna

Mrzeżyno – nadmorska miejscowość turystyczna

Mrzeżyno to miejscowość w województwie zachodniopomorskim leżąca niedaleko Kołobrzegu. Od kilku lat zaczyna zyskiwać bardzo dużą popularność wśród osób spędzających urlop nad morzem – to ze względu na piękną plażę, mikroklimat oraz różne atrakcje w samym Mrzeżynie i okolicy.

Atrakcje turystyczne

W każdej nadmorskiej miejscowości największe oblężenie panuje na plaży. Mrzeżyńska plaża pozytywnie wyróżnia się na tle innych – jest szeroka a jej jasny piasek jest bardzo czysty (warto wspomnieć, że plaża kilkakrotnie została laureatką Błękitnej Flagi).

Nie można wyjechać z Mrzeżyna nie zobaczywszy wcześniej zabytkowego kościoła w stylu neoromańskim pod wezwaniem "Św. Piotra i Pawła", który powstał na samym początku XX wieku. W świątyni uwagę zwiedzających zwracają uwagę przede wszystkim mozaiki wykonane z tłuczonego szkła.

Kolejnym obiektem, który warto zobaczyć jest chata rybacka – kiedyś Mrzeżyno było typową osadą rybacką. To ostatnia zachowana chata tego typu – oglądając ją można się przekonać, jak niegdyś wyglądała większość budynków w Mrzeżynie.

Propozycje dla aktywnych

Osoby, które nie wyobrażają sobie letniego urlopu bez uprawiania sportów w Mrzeżynie z pewnością nie będą narzekać na brak atrakcji – są możliwości aktywnego spędzenia czasu. Pierwszym miejscem, którego nie można pominąć podczas wakacji w nadmorskim letnisku jest Jezioro Resko Przymorskie. Można spędzić czas pływając wodnym rowerkiem lub łódką ale również pływając na desce windsurfingowej. Ta ostatnia atrakcja jest przeznaczona nie tylko dla osób, które już miały styczność z tym sportem ale także dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z deską.

Amatorzy jazdy na rowerze mogą wypożyczyć sprzęt i wyruszyć na wycieczkę po okolicy Mrzeżyna lub do oddalonego o kilkanaście kilometrów Kołobrzegu. Warto wybrać się na przechadzkę po molo lub zrobić przyjemność pociechom i zabrać je do oceanarium.

Przed przyjazdem do tego letniska trzeba zadbać o to, by mieć miejsce, w którym będzie można się zatrzymać. Baza noclegowa (Mrzeżyno noclegi – spis) jest duża a wczasowicze mogą wybrać czy chcą nocować w ośrodku wypoczynkowym, pensjonacie, willi czy może w prywatnej kwaterze.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>