Noclegi i ścieżki rowerowe w Mikołajkach

Noclegi i ścieżki rowerowe w Mikołajkach

Chociaż wielu osobom może się wydawać, że Mikołajki to miejscowość przyjazna jedynie dla osób ceniących sobie różnego rodzaju aktywne lub mniej aktywne formy wypoczynku nad wodą, to miasto to oferuje również wiele innych ciekawych atrakcji. Bardzo dobrze przygotowana baza noclegowa, oferująca kilka tysięcy miejsc noclegowych, zapewnia ogromny wybór najbardziej odpowiadającego nam miejsca pod względem standardu wypoczynku. Choć najpopularniejsze kierunki wyjazdów to miejscowości morskie takie jak Ustronie Morskie to Mikołajki oferują równie wspaniałe możliwości spędzania wolnego czasu.

 

Oferta noclegowa

Do naszej dyspozycji są zarówno różnego rodzaju kwatery prywatne, pensjonaty jak też luksusowy hotel z lądowiskiem dla helikopterów. To właśnie on już sam w sobie jest prawdziwą atrakcją dla wielu osób odwiedzających to miasto. Na jego terenie znajduje się park wodny oferujący wyśmienitą zabawę w wodzie o każdej porze roku oraz doskonale przygotowany w okresie zimy stok narciarski. Noclegi w Mikołajkach oferowane w tym miejscu stoją na pewno na najwyższym, światowym poziomie. Również kwatery prywatne, jak i różnego rodzaju pensjonaty mają do zaoferowania liczne atrakcje podczas pobytu w tych miejscach. Jeżeli znajdziemy nocleg z bezpośrednim dostępem do wody, możemy być pewni, że do naszej dyspozycji będzie sprzęt pływający. Propozycja noclegu w tym mieście lub w jego okolicy zawiera wyjątkowo liczne, dodatkowe atrakcje dla każdej z osób decydujących się na przyjazd do Mikołajek w celu odpoczynku.

Trasy rowerowe

Oprócz wypoczynku na wodzie i zwiedzania pobliskich atrakcji turystycznych do naszej dyspozycji są również świetnie przygotowane ścieżki rowerowe, które zapewniają jedną z bardziej aktywnych form odpoczywania. Jedną z krótszych, co nie oznacza, że mniej ciekawych tras, jest ta wiodąca z Mikołajek przez Rezerwat Łuknajno do Tałt. Część trasy wiedzie ulicą Ełcką, po czym przechodzi w ścieżki leśne ze stanowiskami obserwacyjnymi i miejscem na wypoczynek na terenie rezerwatu. Długość trasy wynosi 25 km i czas jej pokonania zależny jest oczywiście od kondycji rowerzysty. Kolejną trasą jest ta biegnąca z Mikołajek i kończąca się w tym mieście po przebyciu 38 kilometrowego odcinka. Na jej trasie przejazdu znajdują się tereny Rezerwatu Łuknajno. Ostatnią z tras jest trasa Mikołajki, Popielno, Wierzba, Galindia, Iznota, Mikołajki. Na trasie tej miejscem szczególnie godnym bliższemu przyjrzenia się będzie tajemnicza Galindia skrywająca w sobie wiele dawnych tajemnic ubranych w bardzo nowoczesną formę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>