Podwarszawskie zielone zakątki

Podwarszawskie zielone zakątki

Warszawa to największa metropolia w naszym kraju. Dużo tu tłumów, korków i niezbyt czystego powietrza. Nie każdy lubi takie klimaty. I właśnie do takich osób skierowany jest ten artykuł. Jeśli nie przepadacie za zgiełkiem dużego miasta lub po prostu chcecie chwilę odpocząć to przeczytajcie koniecznie ten artykuł. Jest właśnie dla Was! Przedstawiamy w nim miejsca, w których można odpocząć od hałasu w pięknych okolicznościach przyrody. Odwiedzenie tych miejsc jest też świetnym rozwiązaniem dla turystów, po intensywnym zwiedzaniu centrum miasta warto pojechać na obrzeża. Znajduje się tu bogata baza noclegowa (noclegi Warszawa), więc na pewno będziecie zadowoleni i zechcecie zostać na dłużej. Zapraszamy do lektury.

KĘPA KIEŁPIŃSKA
To miejscowość oddalona o około 20 km od Warszawy. Można do niej dojechać samochodem i zostawić go na dowolnym parkingu. Są to spokojne tereny, które prowadzą wzdłuż Wisły. W okolicy znajduje się stadnina koni – idealne rozwiązanie dla miłośników jazdy konnej. Polecamy wybrać się na spacer wałami wzdłuż rzeki. Można też zejść niżej i spacerować jej brzegiem. Jest to idealne miejsce na spokojne i niewymagające spacery. Dużym plusem jest to, że okolica jest raczej sucha (chyba, że akurat pada deszcz) i nasze buty wrócą z wycieczki na Kępę całe i zdrowe.

REZERWAT ŚWIDER
To miejsce, do którego możemy dojechać nie tylko samochodem, ale i komunikacją miejską. Jest to obszar, na którym rzeka Świder wpada do Wisły. Znajduje się tu urocza mała plaża oraz tereny pokryte lasami i polanami. Warto wybrać się tutaj w sezonie letnim. Rzeka jest bowiem bardzo płytka i można urządzić sobie spacer nawet środkiem Świdru. Jeżeli jesteście fanami plażowania to na pewno spodoba Wam się plaża, która jest niezwykle zadbana. Niestety to powoduje, że często są na niej dość spore tłumy. Dlatego warto oddalić się nieco od piaszczystych terenów i po prostu pospacerować w akompaniamencie szumu przepływającej rzeki.

REZERWAT ŁOSIOWE BŁOTA
Jest to miejsce znajdujące się najbliżej Warszawy. Nazwa może nie zachęca do jego odwiedzenia, my jednak bardzo polecamy. Znajdują się tu bowiem dwa torfowiska – jedno duże, drugie nieco mniejsze. Są one oddzielone terenami wojskowymi, na których niegdyś znajdowała się ścieżka zdrowia. Dziś te tereny to bogactwo rzadko występujących roślin i zwierząt. Są porośnięte lasami, łąkami i polanami. Czyni to z nich fantastyczne miejsce do niedzielnych spacerów. Zadowoleni będą również właściciele czworonogów – można tutaj swobodnie wypuścić zwierzaka, gdyż jest to miejsce raczej mało uczęszczane.

Warszawa pomimo tego, że jest ogromnym miastem pełnym zgiełku, ma też do zaoferowania ciche i piękne tereny, które spodobają się każdemu miłośnikowi przyrody i aktywności na łonie natury. Warto więc w najbliższy weekend odwiedzić te miejsca. Na pewno będziecie zadowoleni i wypoczęci!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>