Walory Ustronia Morskiego

Walory Ustronia Morskiego

Polskie morze bez wątpienia obfituje w piękne miejsca i urocze wioski, żyjące praktycznie tylko i wyłącznie z turystów. Przybywają tutaj zarówno letnicy z Polski, jak i spoza granic naszego kraju. Morze Bałtyckie posiada niezwykle specyficzny klimat, a otaczająca go aura sprawia, że niejednokrotnie wybieramy wakacje właśnie tutaj, a odrzucamy zagraniczne kurorty z ciepłymi falami i palmami wszędzie wokół. Jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości nad Bałtykiem jest bez wątpienia Ustronie Morskie. Ustronie Morskie jest to niewielka miejscowość leżąca w odległości mniej więcej trzynastu kilometrów na wschód od znacznie większego Kołobrzegu. Cała gmina Ustronie Morskie liczy sobie niemal 4000 osób, ale ze względu na swoje liczne walory turystyczne do miejscowości każdego roku przybywają latem tysiące turystów czyniąc to miejsce niezwykle ciekawym i godnym polecenia kurortem. Wspaniała szeroka plaza, klifowe wybrzeże, niemal krystalicznie czysta woda, dobrze rozwinięta baza noclegowa. Czy można chcieć więcej?

W Ustroniu Morskim można spędzić naprawdę wyjątkowe wczasy, zarówno latem jak i podczas deszczowej jesieni. Tutaj każdy znajdzie coś przyjemnego dla siebie. Wystarczy się nieco rozejrzeć. Oprócz pięknej, bardzo zadbanej i szerokiej plaży, która zachęca do kąpieli morskich i słonecznych, w Ustroniu Morskim znajduje się również niewysoki klif. Jego uroda jest bezdyskusyjna, zwłaszcza podczas wschodów i zachodów słońca. Widać wówczas setki par trzymających się za ręce i w zadumie spacerujących brzegiem plaży oraz łowców fotograficznych perełek. W jednym z najruchliwszych miejsc plaży znajduje się również bardzo ładne molo spacerowe, które wybiega ponad 100 metrów w morze. Podobne znajduje się tylko w Sianożętach (https://pl.wikipedia.org/wiki/Siano%C5%BC%C4%99ty). Już poza Ustroniem, ale w jego bliskim sąsiedztwie znajduje się najstarszy dąb w Polsce. Nazwano go Bolesław i oszacowana jego wiek na niemal 800 lat! To ponad 100 lat więcej niż liczy sobie najsłynniejszy dąb w kraju Bartek i 160 lat więcej niż dolnośląski Warcisław. Dla miłośników ciekawostek przyrodniczych jest to z pewnością wielka atrakcja. Ustronie Morskie oferuje noclegi w zasadzie na każdą kieszeń (meteor-turystyka.pl/noclegi,ustronie-morskie,0.html), więc można się tutaj wybrać bardzo spontanicznie. Nie ma potrzeby planowania budżetu, gdyż jest to jedno z najtańszych letnisk nad polskim morzem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>